Home
 
 
My my My my
 
 
 
 
 
 
 Mon 05/11/2020 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Bainbridge Island, Bainbridge Island HS 8:00p 9:30p  >JV> Bainbridge Island JV Game North Kitsap JV   AE 
Everett, Kasch Park 7:00p 8:30p  >Varsity>North Sound> Everett Game Kennedy   AE 
Fall City, Chief Kanim MS 7:00p 8:30p  >Varsity>Snoqualmie> Mount Si  Game Woodinville   AE 
Sammamish, Eastlake HS Stadium 8:00p 9:30p  >Varsity>Snoqualmie> Eastlake Game Mercer Island   AE 
Sammamish, Eastside Catholic HS 6:00p 7:30p  >JV> Eastside Catholic JV Game Bellevue JV   AE 
8:00p 9:30p  >Varsity>Independent> Eastside Catholic Game Bellevue   AE 
Sammamish, Pine Lake Middle school 6:00p 7:30p  >JV> Issaquah JV Game Roosevelt JV   AE 
8:00p 9:30p  >Varsity>Snoqualmie> Issaquah Game Roosevelt   AE 
Seattle , Delridge Playfield North 3:30p 5:00p  >Varsity>Independent> Holy Names Game Bishop Blanchet   AE 
Seattle, Montlake Playfield 5:00p 6:30p  >JV> Garfield JV Game Stanwood JV   AE 
Snohomish, Glacier Peak HS 7:30p 9:00p  >Varsity>North Sound> Snohomish Game Edmonds   AE 
Spanaway, Art Crate Field 5:00p 6:30p  >Varsity>Nisqually> Bethel Game Auburn Riverside   AE 
Tacoma, Stadium HS 6:00p 7:30p  >Varsity>Peninsula> Stadium Game Nathan Hale   AE 
 Tue 05/12/2020 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Gig Harbor, Sehmel Homestead Park 6:00p 7:30p  >JV> Peninsula SD JV Game Graham Kapowsin JV   AE 
8:00p 9:30p  >Varsity>Peninsula> Peninsula SD Game Graham-Kapowsin   AE 
Seattle, Ingraham HS 7:00p 8:30p  >JV> Ingraham JV Game Northshore JV   AE 
Seattle, Lakeside HS 4:00p 5:30p  >Varsity>Independent> Lakeside Game Seattle Prep   AE 
6:00p 7:30p  >JV> Lakeside JV Game Seattle Prep JV   AE 
Tacoma, Annie Wright School 5:00p 6:30p  >JV> Annie Wright JV Game Auburn Riverside JV   AE 
 Wed 05/13/2020 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Puyallup, Rogers HS 7:30p 9:00p  >Varsity>Nisqually> Puyallup Game Stadium   AE 
Silverdale, Klahowya HS 6:30p 8:00p  >Varsity>Peninsula> Klahowya Game Garfield   AE 
Spanaway, Art Crate Field 7:30p 9:00p  >Varsity>Nisqually> Bethel Game Kennedy   AE 
Sumner, Sumner HS 5:30p 7:00p  >JV> Sumner JV Game Snohomish JV   AE 
7:30p 9:00p  >Varsity>Nisqually> Sumner Game Snohomish   AE 
 Thu 05/14/2020 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Redmond, Overlake School 6:00p 7:30p  >14U > Overlake 14U Game Woodinville 14U   AE 
Sammamish, Eastlake HS Stadium 6:00p 7:30p  >JV> Eastlake JV Game Issaquah JV   AE 
8:00p 9:30p  >Varsity>Snoqualmie> Eastlake Game Issaquah   AE 
Sammamish, Eastside Catholic HS 6:00p 7:30p  >JV> Eastside Catholic JV Game Holy Names JV   AE 
8:00p 9:30p  >Varsity>Independent> Eastside Catholic Game Holy Names   AE 
Stanwood, Port Susan MS 6:00p 7:30p  >JV> Stanwood JV Game Ingraham JV   AE 
Vashon, Vashon HS 6:30p 8:00p  >JV> Vashon JV Game South Kitsap JV   AE 
 Fri 05/15/2020 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Bellevue, Sammamish High School 6:00p 7:30p  >JV> Newport Sammamish Interlake JV To Be Rescheduled Puyallup JV   AE 
8:00p 9:30p  >Varsity>Snoqualmie> Newport Sammamish Interlake Game Puyallup   AE 
Gig Harbor, Sehmel Homestead Park 6:00p 7:30p  >Varsity>Peninsula> Peninsula SD Game Stadium   AE 
Seattle, Ballard HS 6:00p 7:30p  >Varsity>Metro> Ballard Game Mercer Island   AE 
Seattle, Bishop Blanchet HS 5:00p 6:30p  >JV> Bishop Blanchet JV Game Lakeside JV   AE 
Seattle, Lower Woodland Park #2 5:30p 7:00p  >JV> Roosevelt JV Game Snohomish JV   AE 
7:30p 9:00p  >Varsity>Metro> Roosevelt Game Sumner   AE 
Seattle, Montlake Playfield 3:30p 5:00p  >Varsity>Independent> Seattle Prep Game Lake Samm    AE 
Seattle, Nathan Hale HS 4:30p 6:00p  >Varsity>Metro> Nathan Hale Game Tahoma   AE 
Spanaway, Art Crate Field 6:00p 7:30p  >Varsity>Nisqually> Graham-Kapowsin Game Bethel   AE 
Woodinville, Woodinville HS 7:00p 8:30p  >Varsity>North Sound> Woodinville Game Bellevue   AE 
 Sat 05/16/2020 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Anacortes, Anacortes HS 1:00p 2:30p  >14U > Anacortes 14U Game Bainbridge Island Gold 14U   AE 
Bainbridge Island, Battle Point Park TBD   >10U> Bainbridge Island 10U Game Shoreline 10U   AE 
10:30a 12:00p  >14U > Bainbridge Island Blue 14U Game Lake Tapps 14U   AE 
Bellevue, Chinook Middle School 1:00p 2:00p  >10U> Bellevue Blue 10U Game Mercer Island White 10U   AE 
1:00p 2:00p  >10U> Bellevue White 10U Game LWG Eastlake 10U   AE 
2:30p 3:30p  >14U > Bellevue 14U Game LWG Kirkland White 14U   AE 
Bothell, North Creek HS 1:30p 2:30p  >10U> Northshore 10U Game Snohomish 10U   AE 
3:00p 4:00p  >12U> Northshore 12U Game LWG KIrkland 12U   AE 
4:30p 6:00p  >14U > Northshore 14U Game Edmonds 14U   AE 
Covington, Maple View Middle School 1:30p 3:00p  >10U> Tahoma 10U Game Seattle Wolfpack White 10U   AE 
Covington, Maple View MS 11:30a 12:30p  >12U> Tahoma 12U Game Vashon 12U   AE 
Edmonds, Woodway Campus 10:00a 11:30a  >10U> Edmonds 10U Game Woodinville Green 10U   AE 
Everett, Walter Hall Fields TBD   >14U > Everett 14U Game Snohomish 14U   AE 
TBD   >14U > Everett 14U Game Stanwood 14U   AE 
Gig Harbor, Goodman MS 10:00a 11:30a  >14U > Gig Harbor 14U Game University Place 14U   AE 
Issaquah, Beaver Lake MS 10:00a 11:00a  >14U > ISD 14U Game LWG Eastlake 14U   AE 
11:15a 12:45p  >14U > ISD 14U Non-League QAQS 7th 14U   AE 
12:30p 1:45p  >14U > ISD 14U Game Woodinville 14U   AE 
2:00p 3:30p  >12U> ISD 12U Non-League QAQS 5th 12U   AE 
Mercer Island, Islander MS 9:00a 10:30a  >10U> Mercer Island Maroon 10U Game Mt Si 10U   AE 
Olympia, RAC 12:00p 1:30p  >14U > Olympia 14U Game Auburn 14U   AE 
Puyallup, Rogers HS 10:00a 11:30a  >12U> Puyallup 12U Game Annie Wright 12U   AE 
12:00p 1:30p  >14U > Puyallup 14U Game Annie Wright 14U   AE 
Redmond, Overlake School 10:00a 11:30a  >14U > Overlake 14U Game Mercer Island 7th 14U   AE 
Sammamish, East Sammamish Park 9:00a 10:15a  >12U> LWG Eastlake 12U Game Bellevue 12U   AE 
10:45a 12:00p  >12U> LWG Redmond 12U Game Mt Si Black 12U   AE 
Seattle, Genesee Playfield 9:30a 10:30a  >10U> Seattle Wolfpack Purple 10U Game ISD Green 10U   AE 
11:00a 12:00p  >14U > Seattle Wolfpack Purple 14U Game Mt Si 14U   AE 
12:30p 1:30p  >14U > Seattle Wolfpack White 14U Game Eastside Catholic 14U   AE 
Seattle, Montlake Playfield 12:30p 2:00p  >JV> Ingraham JV Game Ballard JV   AE 
Seattle, Queen Anne Bowl 9:00a 10:30a  >12U> QAQS 6th 12U Game Bainbridge Island 12U   AE 
Seattle, Roosevelt HS 12:00p 1:00p  >14U > Doublecrosse White 14U Game Seattle Academy 14U   AE 
1:00p 2:00p  >14U > Doublecrosse Black 14U Game NSI 14U   AE 
2:00p 3:00p  >12U> Doublecrosse White 12U Game Seattle Wolfpack White 12U   AE 
Silverdale, Central Kitsap MS 10:00a 11:00a  >14U > KYLA 14U Game Tahoma 14U   AE 
Snoqualmie, Mount Si HS 1:00p 2:00p  >12U> Mt Si Red 12U Game Mercer Island 12U   AE 
Sumner, Sumner Middle School 8:30a 9:30a  >12U> Lake Tapps 12U Game University Place 12U   AE 
TBD, TBD 12:00p 1:00p  >10U> Anacortes 10U Game Woodinville Green 10U   AE 
University Place, Cirque Park Field 10:00a 11:00a  >10U> University Place 10U Game Puyallup 10U   AE 
Woodinville, Woodinville HS 1:00p 2:30p  >12U> Woodinville 12U Game Anacortes 12U   AE 
 Sun 05/17/2020 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Auburn, Auburn Riverside HS 10:00a 11:00a  >12U> Auburn 12U Game Puyallup 12U   AE 
Bellingham, Whatcom College TBD   >14U > Whatcom 14U Game Skagit Valley 14U   AE 
Bellingham, Whatcom College ORCA TBD   >12U> Whatcom 12U Game Anacortes 12U   AE 
TBD   >12U> Whatcom 12U Game Everett 12U   AE 
Everett, Walter Hall Fields TBD   >10U> Everett 10U Game Anacortes 10U   AE 
Kirkland, Kirkland Lacrosse Center 9:30a 10:30a  >12U> LWG KIrkland 12U Game NSI 12U   AE 
Redmond, Perrigo Park #1 9:15a 10:15a  >10U> LWG Redmond 10U Game ISD Black 10U   AE 
Sammamish, Eastlake Community Field 1:30p 3:00p  >12U> Tahoma 12U Game LWG Eastlake 12U   AE 
Seattle, Bishop Blanchet HS 7:00p 8:30p  >Varsity>Independent> Bishop Blanchet Game Lakeside   AE 
Seattle, Queen Anne Bowl 11:00a 12:00p  >10U> QAQS 4th 10U Game Lake Tapps 10U   AE 
11:00a 12:00p  >10U> QAQS 3rd 10U Game Snohomish 10U   AE 
12:30p 2:00p  >14U > QAQS 8th 14U Game Eastside Catholic 14U   AE 
2:00p 3:30p  >14U > QAQS 7th 14U Game Bainbridge Island Blue 14U   AE 
3:30p 5:00p  >12U> QAQS 6th 12U Non-League Northshore 12U   AE 
5:00p 6:30p  >12U> QAQS 5th 12U Non-League Northshore 12U   AE 
Seattle, Steve Cox Memorial Park 10:00a 11:00a  >12U> Southwest 12U Game Doublecrosse White 12U   AE 
Seattle, Washington Park 11:30p 1:00a  >14U > Seattle Academy 14U Game Mercer Island 8th 14U   AE 
Shoreline, Shorecrest HS A 12:30p 2:00p  >12U> Shoreline 12U Game Seattle Wolfpack Purple 12U   AE 
2:15p 3:15p  >10U> Shoreline 10U Game Doublecrosse 10U   AE 
3:30p 5:00p  >12U> Shoreline 12U Game Doublecrosse Black 12U   AE 
Snohomish, Valley View MS 10:30a 12:00p  >14U > Snohomish 14U Game Anacortes 14U   AE 
Snoqualmie, Jeanne Hansen Field 10:00a 11:00a  >12U> Mt Si Black 12U Game ISD 12U   AE 
11:00a 12:00p  >12U> Mt Si Red 12U Game ISD 12U   AE 
12:00p 1:30p  >14U > Mt Si 14U Game Gig Harbor 14U   AE 
Tacoma, Annie Wright School 11:00a 12:00p  >10U> Annie Wright 10U Game Gig Harbor 10U   AE 
12:30p 1:30p  >12U> Annie Wright 12U Game Gig Harbor 12U   AE 
2:00p 3:30p  >14U > Annie Wright 14U Game Vashon 14U   AE